10 Şubat 2009 Salı

YUMURTA ADAMBu da kızıma yumurta yedirme çabalarımın bir ürünü.bir fikir olsun diye yerleştirdim siteme.
yapılışı:
  1. 1 yumurta
  2. 1 kaşık tereyağ
  3. 1parça peynir
  4. 1 salatalık
  5. 1 havuç
yapılışı:
  1. tereyağını eritip içine peyniri ekliyoruz.
  2. peynir eridikten sonra yumurtayı kırıp pişiriyoruz.
  3. salatalık ve havuç dilimleriyle süslüyoruz.
  4. çocuğumuzda yumurta adam yaşasın diyerek hapur hupur diyerek yiyor.
  5. şimdiden afiyet olsun

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Çok şirin görünüyor ellerine sağlık.
Sevgiler...

birsence dedi ki...

ahh canım yaa bu annelere yazık...çocukları azıcık beslensin diye ne kadar uğraşıyorlar...ellerine sağlık...yesin yarasın inşallah kızışına...öpüyorum canım...

Unknown dedi ki...

Kizin bu yumurtayi da yemezse pes derim yani:)) Ben de bu görüntüyü görünce kendime yapasim geldi. Ellerine saglik canim.

Arsalar İstanbul Emlak Platformu dedi ki...

'' Öğretmenim, tuvalete gidebilir miyim?''

Yukarıdaki cümle, öğrenim hayatımız boyunca sıkça sorduğumuz sorunların başında geliyor, değil mi? Yıllar sonra, Adıyaman'ın Gerger İlçesi, Kaşyazı Köyündeki Karük İlköğretim Okulu'ndaki manzarayı HaberTurk'te görünce; ' Meğer şanslı azınlıktanmışız ' dedim kendi kendime.

Evet, yanlış duymadınız. Ben ve bu yazıyı okuyan sen, şanslı azınlıktanız. Anadolu'da bir çok okulun türlü fiziki sorunlarını, öğretmen eksikliğini duyardıkta, insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan tuvalet ihtiyacını gidermenin başlı başına bir sorun olduğunu aklımıza getirmezdik. Onca yetersizliklere rağmen Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu çağdışı manzarayı eğitim neferimiz Ahmet Elmacı sayesinde öğrendik.

HaberTurk'te yayınlanan ' Tuvaletsiz Okul ' haberi bizi harekete geçirdi. Hem gelecek nesillere kalıcı bir temizlik alışkanlığı kazandırmak hem de okullarımızın olmazsa olmaz bu fiziki zorunluluğunu hayata geçirmek adına; www.okulumuzatuvalet.org sitesi altında '' Okulumuza Tuvalet '' adlı projeyi hazırladık.

Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu geri kalmış manzara ne ilk ne de son...Fakat bu olumsuz manzarayı düzeltmek bizlerin elinde. Karük İlköğretim Okulu'nda olduğu gibi Anadolu'nun birçok köyünde çocuklar sizlerin desteklerini bekliyor... '' Okulumuza Tuvalet '' projesi ile sizde bu harekete ortak olun...

www.okulumuzatuvalet.org
destek@okulumuzatuvalet.org

ÇİKOLATALI TURTA....